فیلم زندگی دیگران( The Lives of Others)

فیلم زندگی دیگران، فیلمی آلمانی است
با کارگردانی‌ فلورین هنکل فون دونرسمارک که در سال ‌٢٠٠٦ ساخته شده است.
بازجویی به نام ویسلر ‌مامور می‌شود مدرکی برای متهم کردن کارگردان تاتر و فیلمنامه‌نویس، ‌گئورک دایمن، پیدا کند تا فعالیت‌هایش را محدود کند. در طی این ماموریت ویسلر با زندگی و عقاید دایمن آشنا می‌شود. همچنین به یکی از دلایل این ماموریت که حذف رقیب عشقی وزیر فرهنگ است، پی می‌برد. ویسلر که خود از طرفدارهای پروپا قرص ماریا، دوست دختر دایمن، است با وارد شدن به زندگی این زوج و شنود حرف‌های آنها و دوستانشان به مرور، دچار تحولات فکری می‌شود و سعی می‌کند به آنها کمک کند.
ویسلر که از نقشه‌ی دایمن و دوستانش برای فهمیدن اینکه خانه تحت نظر است یا نه اطلاع ندارد، گزارش نقشه‌ی رد شدن یکی از آنها از مرز را به پلیس امنیت آلمان شرقی، اشتازی، نمی‌دهد. غافل از اینکه بعد از این ماجرا دایمن و دوستانش که خیالشان از تحت کنترل نبودن خانه راحت می‌شود، به راحتی حرف‌هایشان را می‌زنند و بدین ترتیب کار برای ویسلر سخت‌تر می‌شود. او ناچار است که گزارش‌های ساختگی تحویل مقامات بالاتر بدهد و با وجودیکه می‌داند با شکست در این ماموریت، شغلش را از دست خواهد داد، دستگاه تایپ که مدرک جرم نوشته‌ی دایمن است را پنهان می‌کند.
سال‌ها بعد از فروریختن دیوار برلین، دایمن متوجه می‌شود که ویسلر که حالا نامه‌رسان است در آن ماجرا جان او و دوستانش را نجات داده است و کتابش را به او تقدیم می‌کند.

فیلم تعلیق خوبی دارد و مخاطب را تا پایان با خود همراه می‌کند.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط
آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *