تو اما خوب بمان

اول صبح روکش دندانم افتاد، آن هم دندانی که درست بغل دستِ جای خالیِ دندانی‌ست که به زودی باید ایمپلنت شود! و حالا حالاها درگیر التهاب لثه است. فکر کردم که قابل پیش بینی بوده و بریدنِ پروتزِ بریج این مشکلات را دارد، باید شرایط را بپذیرم.

خودم را مشغول کردم. ده قسمت از پادکستِ کتاب مادران و دخترانِ مهشید امیرشاهی را گوش دادم. با شنیدن درباره‌ی جسد مردی مشروطه‌خواه که در توپ‌خانه روزها به دار آویخته مانده بود، توپ‌خانه برایم دیگر محله‌ای از محله‌های تهران نبود و نیست، بلکه بخشی از هویت سرزمینم است. مثل عدمِ ثباتی که در طول روایت احساس می‌شود و گویی بخشی از هویتِ سرزمین ماست.

نزدیکِ ظهر دوستی به خاطر لطفی که به من دارد برنامه‌ی نشست دوستانه‌ای را با من هماهنگ کرد. و تمام مدت چَت، درگیر کشمکشی درونی‌ بودم، بی‌ارتباط به این عزیز، که با جمله‌ای سر بسته از آن گذشته بودم.

ولی به خودم قول داده‌ام نگذارم هیچ کس و هیچ چیز از مسیر اصلی و آرامش درونی دورم کند. باید بعضی مسائل را به زمان سپرد. طوفانِ زمان صورت خیلی از مسائل را پاک می‌کند. کافی‌ست تو مسیر خودت را بروی.

تمام مدت گوش دادن پادکست هر بار به آشپزخانه سر زده بودم و قورمه سبزی را راه انداخته بودم. درست آخرین مرحله‌ی پخت، کمی آب جوش به آن اضافه کردم. که ظرف بلوری سرد و گرم شد و از وسط نصف!

و به همین راحتی تمام آنچه بافته بودم رشته شد. فقط سعی کردم آرام باشم. فقط همین.

عکس اُپی‌جی دندان را برای دستیار دندانپزشکم فرستادم، که نظر دکتر را بگیرد. بفهمیم، روکش قابلیت چسباندن دارد یا نه.

در بهترین شرایط باید دندانپزشک بروم و قید همه‌ی برنامه‌های دیگر را بزنم، در غیر اینصورت هم که باید مدت طولانی‌تر با شرایط بوجود آمده برای دندانم بسازم.

هنوز از شوک‌های امروز فارغ نشدم، پسرم در یخچال را باز می‌کند و جعبه‌ی شیرینی پایین می‌افتد، مانده‌ام چرا همه‌ی این اتفاق‌ها که ممکن است سالی یک‌بار هم نیفتند، امروز پشت سر هم ردیف می‌شوند!

البته به همین‌جا هم ختم نشد، بیرون رفتم و موقع برگشت از بس ذهنم درگیر بود، موقع شارژ کردن کارت اسنپ، کارت بانکی‌ام را گم کردم و ناچار مجبور به مسدود کردن آن شدم.

آنجا بود که فقط می‌خواستم به خانه برگردم و بخوابم، فقط همین.

 

عکاس را نمی‌شناسم

ولی این برگ، گویی آخرین برگ دنیاست

چقدر شبیه‌ این برگم امروز…

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط
آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *